Az 1950-ben született fazekas Tolna megyéből került Kaposvárra, ott bővítette, fejlesztette mesterségbeli tudását. Kitűnő képzési lehetőség volt a Fazekas Háziipari Szövetkezetbe történő bedolgozó munkája. 1973-ban már a Népművészet Ifjú Mestere lett, egy évre rá elérte a Népi Iparművész címet.
A 18. század utolsó évtizedeiben Székelyföldet elhagyva a soknemzetiségű Bukovinában alapítottak magyar falvakat a bukovinai székelyek, ahol létszámukat megsokszorozták. Andrásfalva, Hadikfalva, Fogadjisten, Istensegíts és Józseffalva népe, több mint háromezer család 1941-ben települt haza Magyarországra. 1945-től jelentős számban Bonyhádon és környékén is élnek.
Garay János életműve egybeforrt a reformkor küzdelmeivel, s értékét az biztosítja, hogy művei hasznos, buzdító szerepet játszottak a függetlenségért és haladásért vívott közös harcokban.
A Jézus születését megjelenítő dramatikus szokás eredetileg házaló népi színjáték volt, amelynek mára főként színpadon, iskolákban, szabadtéren vagy akár templomokban bemutatott változata terjed.
a kulturális örökség szellemi és tárgyi javai, különösen az irodalom, a tudomány, a népművészet és népi kézművesség, néprajz, filmművészet, iparművészet, képzőművészet, táncművészet és zeneművészet; továbbá a védett ingatlan értékei, különö